Veļas kopšana, Ķermeņa kopšana, Mājas kopšana

Lavanda – dabas spēks un harmonija.

Lavanda - ko mēs zinām par šo tik plaši pielietojamo augu? Kā agrāk tika izmantota lavanda? Kādas ir lavandas eļļas brīnumainās īpašības, un kā vislabāk izmantot lavandas aromātu mājās un sadzīvē?

Lavanda – ko mēs zinām par šo tik plaši pielietojamo augu? Kā agrāk tika izmantota lavanda? Kādas ir lavandas eļļas brīnumainās īpašības, un kā vislabāk izmantot lavandas aromātu mājās un sadzīvē?

Mūsdienu steidzīgajā un aizņemtajā ikdienas dzīvē cilvēki ir pakļauti augstam stresa līmenim, kas noved pie trauksmes un bezmiega. Nevar noliegt, ka esam arī pamatīgi attālinājušies no dabas un lielāko daļu laika pavadām darbavietās un mājās. Tomēr ir veidi un iespējas, kā mēs varam pietuvoties un baudīt dabas piekskārienu, kas nemaz neaizņem daudz laika un var palīdzēt mums ikdienā justies labāk un harmoniskāk. Iepazīsimies tuvāk ar jau izsenis zināmu un plaši pielietojamu augu-lavandu.

Lavandas vēsture

Vēsturiski lavandas ēteriskā eļļa tika izmantota ārstniecībā kā pretsāpju, nomierinošs un antiseptisks līdzeklis. Viduslaikos lavandu izmantoja, lai ārstētu epilepsiju un migrēnas lēkmes. To izmantoja slimnīcās Pirmā Pasaules kara laikā, kad nebija citas iespējas, kā mazināt cietušo ievainojumu sāpes. 

Ir zinātniski pierādīts, ka lavandas ēteriskās eļļas aromāts palīdz mazināt stresu un trauksmi, uzlabo miega kvalitāti un palīdz depresijas ārstēšanā.

Lavandas nosaukums cēlies no latīņu valodas darbības vārda lavāre (mazgāt), kas paskaidro lavandas brīnumaino ietekmi gan fiziski, gan emocionāli palīdzot ķermenim attīrīties. Lavandas aromāts pastiprina relaksējošos smadzeņu viļņus (alfa un teta), kas palīdz mazināt depresiju un trauksmi, palēnina sirdsdarbību, mazina galvassāpes. Kaltētus lavandas augus pilda aromātiskajos lina spilventiņos, kurus var novietot gultas galvgalī, īpaši zīdaiņiem, lai nomierinātu nervu sistēmu un uzlabotu miegu. Lavandas ziedu tēju iesaka izmantot gremošanas traucējumu gadījumā, kā arī to izmanto kulinārijā, pateicoties tās saldajai smaržai un citrusa-piparmētras garšai. Kaltētus lavandas ziedus, to patīkamās smaržas un košās krāsas dēļ, izmanto kāzās kā konfetti, apbārstot jaunlaulātos.  

Lavandas pielietošana

Lavandas eļļu var izmanot, lai izvairītos no odu un ērču kodumiem, kā arī lai mazinātu izsitumu niezi, ārstētu brūces un apdegumus. Lavandas eļļu iesaka izmantot inhalācijām, mazinot iekaisumu plaušās un novēršot bronhiālo astmu. 

Visplašāk lavandu izmanto tieši kosmētikā, īpaši šampūnos, ķermeņa mazgāšanas līdzekļos un ziepēs. Ir pierādīts, ka lavanda uzlabo matu augšanu un novērš matu izkrišanu. Veļas mazgāšanas līdzekļi, kuriem pievienota lavandas aromātiskā eļļa, dod apģērbam svaigu un harmonisku aromātu, kas apģērba nēsātājam ļauj baudīt nomierinošo smaržu visas dienas garumā, kā arī gultas veļai ļauj ieskaut jūs patīkamā un dziļā miegā.

Related Posts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *