Ķermeņa kopšana, Mājas kopšana, Veļas kopšana

Aromātiska ikdiena – dzīves kvalitātes uzlabošanai.

Pirmo reizi smaržu burvību skaistumkopšanā izmantoja senie ēģiptieši. Tomēr aromāts un spēja sajust smaržu vienmēr spēlējusi būtisku lomu cilvēka dzīvē.

Pirmo reizi smaržu burvību skaistumkopšanā un rituālos izmantoja senie ēģiptieši. Tomēr aromāts un spēja sajust smaržu vienmēr spēlējusi būtisku lomu cilvēka dzīvē. Mūsu senču oža bija daudz jutīgāka, jo tā palīdzēja izvairīties no briesmām un sameklēt pārtiku. Lai arī mūsdienu cilvēka oža vairs nav tik smalka, tā joprojām spēlē neaizvietojamu lomu cilvēka ikdienā. 

Degunā ieplūstot smaržai, tā pa ožas nerviem nokļūst smadzeņu limbiskajā sistēmā, kas atbild par cilvēka noskaņojumu, atmiņu, uzvedību un emocijām. Šī sakarība izskaidro teoriju, ka smaržai ir spēcīga ietekme uz cilvēka psiholoģisko un fizioloģisko stāvokli. Attieksme pret saosto smaržu ir cieši saistīta ar katra indivīda atmiņām, pat tādām, kas glabājas dziļi zemapziņā. Tas izskaidro to, kāpēc viena smarža citam sagādā baudu, bet citam tā ir vienaldzīga vai pat nepatīkama. 

Kādu iespaidu uz mums atstāj aromāts?

Izjūtu gamma ir ļoti dažāda. Tās var mūs satraukt vai dvest mieru, nomierināt vai sniegt enerģiju, likt novērsties vai piesaistīt. Veikti pētījumi, kas apstiprina, ka smaržai var būt ietekme pat uz mūsu miegu. Patīkams aromāts guļamistabā sekmē jaukus sapņus, savukārt nepatīkams aromāts izraisa murgainus, biedējošus sapņus. Šis fenomens izskaidrojams ar to, ka smarža iedarbojas uz mūsu emocijām un tās regulē pārējos procesus organismā. Piemērota smarža ir arī lielisks stimuls darba gaitās. Apzinoties to, ka smarža spēj ietekmēt cilvēka produktivitāti un koncentrēšanās spējas, citviet pasaulē darba vietās gaiss tiek aromatizēts, lai veicinātu darba kvalitāti. Smarža noder arī pircēju pievilināšanai. Veikti pētījumi, kas apstiprina, ka patīkams aromāts telpā veicina pircēju aktivitāti.

Tīkams aromāts spēj novērst arī domas no fiziskām sāpēm, tādējādi uzlabojot garastāvokli. 

Dabā satopamas neskaitāmas smaržas, kas katrā no mums var raisīt dažādas sajūtas. Tomēr tiek uzskatīts, ka stresu samazinošas un atslābinošas īpašības piemīt lavandas, rozes, saldā apelsīna, kumelītes, melisas, kafijas un vaniļas aromātam. Uzmundrinošas īpašības piemīt citrusauguļu aromātam, kā arī rozmarīna un ziedu aromātam. Cīnīties ar bezmiegu palīdz lavandas smarža, savukārt rozmarīna smarža palīdz labvēlīgi ietekmēt atmiņu. Īstais aromāts īstajā laikā ir perfekta kombinācija ceļā uz harmoniju.

Aromātiska vide mums apkārt.

Mēs viegli varam radīt ap sevi aromātiski patīkamu vidi. Veikalos nopērkamas dažādas aromātiskās eļļas, bet tās ir jālieto ļoti atbildīgi, lai nepanāktu nevēlamu efektu. Ikdienā daudz vienkāršāk un drošāk smaržu iespējams baudīt, izvēlētoties aromātiskus produktus ar videi un ķermenim labvēlīgu sastāvu. To klāsts ir ļoti plašs, un tie ir bagātināti ar daudz un dažādām smaržām katra gaumei un vēlamajam mērķim. Iegādājami dažāda veida gaisa atsvaidzinātāji, ar kuriem telpas noskaņu iespējams pielāgot katra vajadzībām, dažāda veida ķermeņa kopšanas līdzekļi, kas ne tikai saudzīgi kopj ādu, bet arī izplata vilinošu aromātu, veļas mazgāšanas līdzekļi un mīkstinātāji saudzīgam smaržas baudījumam ikdienas gaitās, kā arī aromātiski mājas uzkopšanas līdzekļi un ērtie smaržīgie spilventiņi, kas var glabāties ne tikai skapī vai citā slēgtā vietā mājās, piepildot to ar savu aromātu, bet var arī doties līdzi ikdienas gaitās, ievietojot to somā. 

Lai panāktu pēc iespējas labāku rezultātu, smaržu pasaulē jāvadās pēc individuālajām sajūtām un vēlmēm.

Turklāt iespēja kaut nedaudz uzlabot pašsajūta ar smaržas palīdzību ir mums visapkārt – pat visikdienišķākajās lietās, tāpēc uzkop māju ar baudu, vakarā relaksējies aromātiskā vannā, pēc tam, iespējams, papildini telpu ar ziedu aromātu, jo tieši tam piemītot vislielākās spējas radīt rožainus nakts sapņus, un no rīta uzvelc tīras, aromātiskas drēbes par godu jaunai pozitīvu sajūtu pilnai dienai. 

Related Posts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *