Rūpes par mazuļiem

5 praktiski ieteikumi, kā iemācīt bērnu ēst pašam.

Kā pareizāk iemācīt bērnu ēst pašam, un kā izvairīties no nepatīkamām emocijām mācību procesā. 5 praktiski speciālistu padomi, lai mācīšanās būtu raitāka.

Viena no aktuālākajām tēmām, kas konkrētā bērna augšanas posmā interesē ikkatru vecāku, ir jautājums, kā pareizāk iemācīt bērnu ēst pašam. Kā radināt patstāvīgai ēšanai un kā izvairīties no nepatīkamām emocijām mācību procesā? Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, esam apkopojuši speciālistu idejas par patstāvīgās ēšanas procesu un galvenajiem posmiem, kas bērniņam šajā laikā ir jāapgūst.

Mazulis jau ir kļuvis liels un šķiet, ka būtu laiks ļaut viņam pašam ņemt rokā karoti un ķerties klāt pusdienu šķīvim, taču re – liela daļa ēdiena nemaz nenokļūst līdz mutei, apkārt valda neliels haoss un pats pusdienotājs krēsliņā sēž gluži neapmierināts. Rodas jautājums – ko darīt? Kā palīdzēt bērnam tikt galā pašam?

Iepazīsties ar mūsu piedāvātajiem 5 ieteikumiem, kas padarīs mācīšanās procesu raitāku un patīkamāku!

Dod bērnam savu karotīti

Lai arī bērnu baro pati, ir ļoti svarīgi jau pašā sākumā dot viņam pašam savu karotīti. Tādā veidā bērns ar laiku sāk to asociēt ar ēšanas procesu, kā arī darbošanās procesā uzlabo savas motorās spējas. Speciālisti iesaka šo procesu sākt tad, kad bērns ir sasniedzis 1 līdz 1 gada un 3 mēnešu vecumu. Tad attīstās bērna individualitāte un vēlme darīt un izmēģināt visu pašam.

Izvēlies vieglas tekstūras ēdienus

Kamēr tavs bērniņš apgūst to, kā veikli ēst pašam, vēlams izvēlēties tādus ēdienus, kas labi turēsies uz mazās karotītes. Šāda pārtika pēc savas tekstūras ir nedaudz bieza, taču pietiekami viegla, lai mazulis to spētu satvert uz karotes un nogādāt savā mute. Mācību procesam iesakām izvēlēties jogurtus, pudiņus vai dārzeņu un augļu biezenīšus. Tie viegli tversies karotē, taču tajā pašā laikā ir ļoti gardi.

Nebaidies no šmucēšanās

Kad bērniņš pats sāk apgūt ēšanas procesu, bieži vien liela daļa ēdiena nonāk nevis mutē, bet gan klēpī vai uz krekliņa. Pieņem, ka tas viss ir daļa no procesa! Pirmajās reizēs pēc katras ēdienreizes nāksies veikt nelielus uzkopšanas darbus. Taču atceries – ļaujot bērnam mācīties pašam, viņš ātrāk trenēs savas motorās spējas un apgūs, kā ar karotīti darboties pareizāk!

Izvēlies ērtu sēdeklīti

Lai bērnam ēšanas procesu saistītu ar pozitīvām emocijām, nepieciešams izvēlēties tādu barošanas krēsliņu, kurā mazais jutīsies ērti un droši. Pievērs uzmanību tam, vai bērns atrodas sēdus pozīcijā, viņa sēdeklītis nav pārāk ciets. Svarīgi ir arī vai krēsls ir aprīkots ar drošības jostām, kas neļaus bērnam no tā izvelties laukā.  Ja visi šie punkti ir ievēroti – droši ķerieties klāt mācību priekam!

Galvenais ir pacietība 

Katrs mācību process prasa laiku un nenogurstošu treniņu – īpaši tad, kad jaunas iemaņas apgūst bērniņš. Apbruņojies ar pacietību un nedusmojies uz savu mazuli, ja ar pirmo reizi viņam pašam izdodas apēst tikai trešdaļu no bļodiņas. Tā vietā uzslavē viņu – tas bērniņam dos papildus motivāciju raitāk iemācīties pareizi ēst pašam!

Iemācīties ko jaunu ir liels notikums bērniņa dzīvē, tāpēc atbalstīsim viņu mācību procesā un slavēsim par katru mazo sasniegumu, kas kalpos par īstu vērtību turpmākajā dzīvē!

Citus vecākiem noderīgus rakstus lasiet arī Bernulietas.lv