Pārtikas preces

Virtuves eļļas daudzveidība

Virtuves eļļa

Kā izvēlēties labāko eļļu ēdienu pagatavošanai

Eļļa ir būtiska sastāvdaļa virtuvē, un tās daudzveidība piedāvā plašas iespējas ēdienu gatavošanai un garšas bagātināšanai.

Šajā rakstā apskatīsim eļļu daudzveidību un dažādu eļļu lietošanas labumus virtuvē.

Eļļas ir dažādu veidu un izcelsmes. Katra eļļa ir unikāla savā sastāvā un piedāvā atšķirīgas garšas, smaržas un citas īpašības. Šeit ir daži populārākie eļļu veidi un to lietošanas labumi:

Olīveļļa:

 Olīveļļa ir viena no visbiežāk izmantotajām eļļām virtuvē. Tās augstā nepiesātināto taukskābju koncentrācija padara to par veselīgu izvēli. Olīveļļa satur mononepiesātinātās taukskābes, kas palīdz samazināt sirds slimību risku un uzlabo holesterīna līmeni asinīs. Olīveļļa ir ideāla salātu mērcēm, marinādēm un gatavošanai vidējās temperatūrās.

“Dažas eļļas ir bagātas ar veselīgām taukskābēm un vitamīniem: olīveļļa un rapšu eļļa, satur veselīgās taukskābes, kā omega-3 un omega-6, kas ir svarīgas veselībai. Turklāt dažas no šīm eļļām  var saturēt vitamīnus un antioksidantus, kas ir labvēlīgi imūnsistēmai un vispārējai veselībai.”

Melno trifeļu eļļa:

Melnā trifeļu eļļa ir ekskluzīva un dārga eļļa, kas iegūta no melno trifeļu sēnītem. Tai piemīt intensīva smarža un garša, un to var izmantot, lai pievienotu ēdieniem augstas kvalitātes trifeļu garšu. Melnā trifeļu eļļa bieži tiek izmantota augsta līmeņa restorānu virtuvē, lai pievienotu ekskluzīvumu un izcilību dažādiem ēdieniem, piemēram, pastai, risoto un gaļai.

 Rapšu eļļa:

Rapšu eļļa ir bagāta ar Omega-3 un Omega-6 taukskābēm, kas ir labvēlīgas veselībai. Tā ir piemērota gatavošanai augstās temperatūrās, piemēram, cepšanai un sautēšanai. Rapšu eļļa ir arī relatīvi lēta un viegli pieejama, kas padara to par populāru izvēli.

Bazilika eļļa:

Bazilika eļļa ir aromātiska eļļa, kas iegūta no svaigi sasmalcināta bazilika lapām. Tai ir spilgta zaļa krāsa un izteikta bazilika piegarša. Bazilika eļļu var izmantot, lai pievienotu garšu salātiem, makaroniem, zupām un gaļai. Tā ir lieliska izvēle, ja vēlaties iegūt svaigu un intensīvu bazilika piegaršu savos ēdienos.

Ķiploku eļļa:

Ķiploka eļļa ir ļoti aromātiska un piedāvā bagātīgu garšu. Tā tiek ražota, sajaucot olīveļļu ar sasmalcinātu ķiploku un ļaujot tai ievilkties noteiktu laiku. Ķiploka eļļa papildina ēdienu ar izteiksmīgu ķiploku garšu un aromātu. Tā ir lieliska piedeva svaigiem dārzeņiem, makaroniem, marinādēm un gaļai.

“Ķiploku eļļa satur ķiploka aktīvo sastāvdaļu – alliīnu. Alliīns ir savienojums, kas tiek pārveidots ķermeņa iekšienē par allicīnu. Allicīnam ir daudzas pozitīvas īpašības, tostarp antibakteriālas, pretvīrusu un pretiekaisuma īpašības. Tāpēc ķiploku eļļa var būt noderīga imūnsistēmas stiprināšanā, slimību novēršanā un ārstēšanā. Turklāt tā var palīdzēt pazemināt asinsspiedienu, uzlabot asinsrites sistēmu un veicināt sirdsdarbību .”

Katras eļļas plusi ir atkarīgi no tās sastāva un īpašībām. Vispārīgi, eļļas ir labvēlīgas veselībai, nodrošina vajadzīgos taukus un vitamīnus organismam, un tās piedāvā daudzveidīgas iespējas ēdienu gatavošanā. Tomēr ir svarīgi izvēlēties kvalitatīvas eļļas, ievērot to uzglabāšanas noteikumus un izmantot tās atbilstoši ieteikumiem, lai saglabātu to labās īpašības un novērstu sabojāšanos.

Lai veicas izmēģinot jaunas un radošas receptes ar dažādām eļļām.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *